Patriť medzi krásnych na BeautifulPeople.com

Autor: Katarína Valentovičová | 8.1.2012 o 20:13 | (upravené 8.1.2012 o 22:07) Karma článku: 4,92 | Prečítané:  1031x

Najväčšia a najexkluzívnejšia komunita krásnych na svete, elite online club, globálny fenomén, najväčšia sieť atraktívnych ľudí. Tak toto je BeatifulPeople.com. Teda aspoň to o sebe tvrdia.

Úvodná stránka BeautifulPeopleBeautifulPeople.com je internetová komunita, ktorá má slúžiť na získavanie osobných i profesionálnych kontaktov a vytváranie vzťahov. Nie je však pre každého. Členom tohto prominentného spoločenstva sa môžete stať len po schválení už existujúcou komunitou. Pri vytváraní profilu treba pripojiť vlastnú fotografiu a počkať 48 hodín, či vás členovia opačného pohlavia prijmú medzi seba. Pokiaľ schvália, že vaša krása je postačujúca, môžete si meniť profil, pridávať fotografie, vidieť profily ostatných, posielať na ne reakcie. No za chatovanie a posielanie správ si musíte zaplatiť.

Na stránke nájdete informácie o tom, že viac ako 700 zosobášených párov začalo svoj vzťah na BeautifulPeople.com. Okrem toho existujú tisícky vzťahov, ktoré vznikli vďaka doméne a mnohí sú zbláznení do vytvárania krásnych rodín prostredníctvom nej. Viacerí vraj boli takto objavení a dostali lukratívne ponuky z oblasti modelingu, televízie, herectva.

Sexi Betlehem

Vo vianočnom období sa po kliknutí na stránku zjavil moderný Betlehem. Niektorým zasvietia oči pri pohľade na vyzývavo odetých členov komunity, zobrazujúcich jednotlivé biblické postavy. V prípade záujmu ste mohli požiadať o rande s Máriou alebo Jozefom. Najdôležitejšie pravdepodobne bolo, akú sumu ste za to boli ochotní ponúknuť. Pri klikaní na žiadosť o rande sa hore zobrazil veľký nápis „BeautifulPeople.com auction for charity!“ A pod ním vysvetlenie, že žiadosťou o rande podporujete charitu. Nikde ale nenájdete bližšie informácie o tom, o akú organizáciu ide a koľko z toho tá organizácia dostane.

Podľa internetových zdrojov peniaze majú ísť na britskú kresťanskú charitu- Christian aid. Zaujímavé však je, že vedúca členka spomínanej charitatívnej organizácie o ničom nevedela a vyjadrila sa, že s tým nechcú mať nič spoločné a peniaze by si od nich ani nevzali. Zakladateľ a riaditeľ BeautifulPeople.com Greg Hodge sa hájil veľmi slabo. Nechápal ani, prečo by úvodný obrázok mal byť určený len ľuďom od 18 rokov. „Každý je oblečený, Mária je prsnatá, veď práve porodila Ježiša,“ vyjadril sa.

„Shrek“- vírus

Od svojho vzniku v roku 2009 má stránka BeutifulPeople aj množstvo odporcov. Niektorí sa dokonca vyhrážali smťou jej zakladateľom. Mnohým leží v žalúdku najmä myšlienka „krásnych“ detí krásnych rodičov. Ideu krásnych ľudí sa podarilo narušiť i šikovným hackerom. Nabúrali sa do systému a tak umožnili viac ako 30 000 „škaredým“ žiadateľom dostať sa do komunity bez schválenia.

BeautifulPeople okrem iného hodnotia aj krásu slávnych osobností, futbalistov, zostavujú rebríčky najkrajších a najškaredších panovníkov... Minulý rok po vianočných sviatkoch dostalo viacero členov elitnej siete smutnú správu, boli vylúčení. Asi 5000 z tých, ktorí poslali svoje fotografie z osláv Vianoc a Silvestra, muselo komunitu opustiť, pretože stratili svoj „look“ počas sviatkov.

Krásni alebo upravení?

Foto, s ktorým ma prijaliZo zvedavosti som sa na túto stránku rozhodla prihlásiť aj ja. Registrácia je pomerne jednoduchá. Zaujímavé, že pri nej treba zodpovedať aj na otázky, ktoré s krásou veľa spoločného nemajú- napríklad či ste vlastníkom domu, auta, aké máte vzdelanie, aký je váš postoj k alkoholu (ako často pijete), aký je váš „vzťahový status“. Ďalej je potrebné označiť, z akého dôvodu sa chcete prihlásiť- či kvôli láske, zábave a flirtu, biznisu, pozvaniam na party...

Foto, s ktorým ma neprijaliJa som si vytvorila dva profily. Jeden s fotografiou, na ktorej vyzerám dobre (a je upravená aj vo Photoshope) a druhou neupravenou, na ktorej dobre nevyzerám. Po 48-hodinách sa mi potvrdila moja hypotéza. Čiže s peknou upravenou fotkou ma medzi BeautifulPeople prijali a s tou horšou ma vylúčili. Obe fotografie som tam dala v ten istý deň (s asi osemhodinovým rozdielom a samozrejme pod rozdielnymi menami). Je to dôkaz o tom, akých „krásnych“ ľudí na tejto stránke nájdete. Stačí trochu praxe s fotením, prípadne dobré osvetlenie, make-up a počítačový program na úpravu fotografií.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?